Dział logistyki zajmuje się w firmie planowaniem, kierowaniem oraz kontrolowaniem przemieszczania się surowców i produktów. Logistyka jest potrzebna w każdym przedsiębiorstwie, ponieważ zarządza magazynem i jego zaopatrzeniem oraz odpowiada za dystrybucję towarów. Wiedza na temat tego, jak skonstruować CV dla logistyka:logistyczki, okazuje się konieczna, aby móc rozwijać się w tej przyszłościowej branży — znajomość najnowszych trendów rekrutacyjnych pomoże w staraniach o lepiej płatną pracę.
W CV logistyka:logistyczki najważniejsza jest sekcja Doświadczenie Zawodowe. To miejsce, w którym należy przedstawić swoje poprzednie miejsca pracy, wraz z krótkimi opisami obowiązków pełnionych na danym stanowisku oraz wykazem osiągnięć, z których kandydat:ka jest najbardziej dumny:a. CV, a także wymagania w tej branży są dość specyficzne — w curriculum vitae powinny się znaleźć wyłącznie posady związane w jakiś sposób z logistyką, nie należy w nim umieszczać np. dorywczych prac wakacyjnych.
Łatwy w użyciu kreator CVLogistykę masz w krwi, jednak pisanie podania o pracę nie jest Twoją mocną stroną?
My Ci pomożemy stworzyć profesjonale podanie o pracę.
Skorzystaj z kreatora CV, wpisz swoje dane, pobierz jako PDF, wyślij i zdobądź pracę swoich marzeń.
Co zrobić w sytuacji, gdy kandydat:ka do pracy chce się przebranżowić lub dopiero stawia pierwsze kroki w branży logistycznej? Wtedy pomniejsze doświadczenia zawodowe oraz prace dorywcze mają znaczenie, należy jednak zamieścić w curriculum vitae jedynie te posady, które wymagały jakichś logistycznych umiejętności. Praca na poczcie lub w sklepie z grami planszowymi będzie wyglądać dobrze w CV dla logistyka:logistyczki, pod warunkiem, że starający:a się o stanowisko będzie w stanie odpowiednio zaargumentować ten fakt oraz przedstawi obowiązki w danym miejscu pracy w sposób ciekawy dla osoby rekrutującej.
Bardzo istotny wpływ na przebieg kariery zawodowej mają umiejętności logistyka:logistyczki. CV to najlepsze miejsce, aby je wypunktować, zaczynając od tych najważniejszych. Oto przykładowe kompetencje twarde wymagane na tym stanowisku:
Do bardzo ważnych umiejętności w CV do pracy w logistyce należą również kompetencje miękkie takie jak:
W przypadku, gdy kandydat:ka do pracy w dziale logistyki nie jest na bieżąco z wymaganiami działu HR, na przykład z powodu przerwy w aktywności zawodowej, zaleca się przejrzeć aktualne ogłoszenia o pracę. Na podstawie ich analizy można wywnioskować, jakie kompetencje warto umieścić w CV logistyka:logistyczki, ponieważ są one cenione na rynku. Śledzenie ofert pomoże także w wyeliminowaniu tych umiejętności, które są całkowicie zbędne, ponieważ okazują się nieistotne z punktu widzenia pracodawcy.
W zawodzie logistyka:logistyczki bardzo istotną rolę odgrywa wiedza teoretyczna, dlatego mile widziane jest, aby kandydat:ka ukończył:a odpowiednie specjalistyczne studia na uczelni wyższej, na kierunku logistyka lub pokrewnym. Wyjątek stanowi CV technika logistyki — w tym przypadku wystarczy wylegitymowanie się dyplomem technikum logistycznego. Oto lista szkół wyższych, które zajmują najwyższe pozycje w rankingach, jeśli chodzi o studia logistyczne:
Poza nazwą uczelni i ukończonym kierunkiem w CV do logistyki warto wspomnieć o dodatkowej działalności, ukończonych kursach i szkoleniach oraz podejmowanych praktykach i stażach. Natomiast etap liceum i szkoły podstawowej lepiej pominąć — z punktu widzenia firm z branży logistycznej jest on mało istotny, chyba że kandydat do pracy ukończył Zespół Szkół Logistycznych lub technikum logistyczne.
Specjalistka/Specjalista ds. logistyki powinna/powinien umieścić w swoim curriculum vitae sekcję Podsumowanie zawodowe. To swego rodzaju przedstawienie swojej kandydatury do pracy. Zwykle składa się ono z kilku zdań na temat dotychczasowej kariery zawodowej oraz osiągnięć. Podczas pisania podsumowania zawodowego należy się zastanowić nad swoimi atutami oraz krótko wyjaśnić, co zyska pracodawca. Tę sekcję najlepiej umieścić na samej górze dokumentu, tuż pod danymi kontaktowymi.
Oto przykłady podsumowania zawodowego w CV na stanowisko w logistyce:
Jestem absolwentką transportu I oraz II stopnia na Politechnice Wrocławskiej. Wyróżnia mnie 5-letnie doświadczenie zawodowe w branży transportowej. Do tej pory zajmowałam się planowaniem i optymalizacją dostaw, nadzorem nad poprawnością procesów transportowych, prowadzeniem analiz i raportowaniem o statusie przesyłek, a także kontaktowaniem się z oddziałami regionalnymi przedsiębiorstwa. Jako swoje największe osiągnięcie rozpatruję wdrożenie w firmie inteligentnego systemu zarządzania magazynem, co przyczyniło się do usprawnienia procesów logistycznych o 40%. Chciałabym powtórzyć ten sukces w Państwa przedsiębiorstwie
Jestem spedytorem z 5-letnim doświadczeniem. Do moich obowiązków zawsze należało: dbanie o wysoki poziom jakości usług logistycznych, kompleksowa obsługa zleceń transportowych, pozyskiwanie nowych klientów do współpracy i udział w negocjacjach, a także współpraca z podwykonawcami w zakresie realizowanych zleceń. W poprzedniej firmie pozyskałem ponad 10 międzynarodowych klientów. Chciałbym dalej rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie spedycji w Państwa przedsiębiorstwie i przyczynić się do jego sukcesu na rynku.
Jeśli hobby jest w jakiś sposób związane z branżą transportową, np. do jego uprawiania konieczne są zdolności takie jak analityczny umysł, jak najbardziej można o nim wspomnieć w CV. Przykładowo, zamieszczenie w curriculum vitae pasji takich jak granie w gry strategiczne czy też sklejanie modeli kolejowych stanowi dobry sposób na to, aby pokazać się z osobistej strony i przekonać pracodawcę o swojej ciekawej osobowości.
CV dla logistyka:logistyczki powinno być estetyczne i czytelne. Ważne jest aby w CV nie powtarzać informacji zawartych w liście motywacyjnym logistyka Nie każdy jednak wykazuje się na tyle dużą biegłością w zakresie obsługi edytora tekstu lub oprogramowania graficznego, aby przygotować samodzielnie dokumenty rekrutacyjne. Na szczęście w Internecie dostępne są liczne szablony CV. Ponadto kandydat:ka do pracy może także wykorzystać kreator CV i gotowe szablony. Dzięki nim da się stworzyć estetyczny i profesjonalny dokument w zaledwie kilka minut. Oczywiście, korzystając ze wzorów, nie wolno ich kopiować jeden do jednego. Wskazane jest, aby CV oraz list motywacyjny zostały spersonalizowane i dopasowane do oferty o pracy.
Projektując CV dla logistyka:logistyczki, nie należy zamieszczać w aplikacji fałszywych informacji, gdyż prędzej czy później takie kłamstwo wyjdzie na jaw. Jeśli kandydującym brakuje jakichś szkoleń lub certyfikatów, lepiej wstrzymać się z rekrutacją aż do czasu uzyskania odpowiednich kwalifikacji. Inny sposób to pominięcie informacji na ten temat. Jeśli jednak pracodawca wymaga konkretnych kursów, nieumieszczenie ich w curriculum vitae może poskutkować brakiem zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.
Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, to zainteresują Cię również te artykuły: